Raport rynku akcji GPW 22.07.2020

foto: GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

APLISENS Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,25 zł na akcję.
BRASTER Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
ENERGOINSTAL ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za 2019 rok.
IDMSA ZWZA ws. m.in. podziału zysku wykazanego w sprawozdaniu finansowym za rok obrotowy 2019 oraz dalszego istnienia spółki.
KGL NWZA ws. powołania członka RN oraz zmiany statutu.
KRKA Dzień ustalenia prawa do dywidendy 4,25 euro na akcję.
MOSTALWAR ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za 2019 r.
URSUS Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

CYFRPLSAT Grupa Polsat wprowadza do oferty instalacje fotowoltaiczne, które będą oferowane pod marką Esolei przez spółkę z grupy, Alledo – podał Polsat w komunikacie prasowym.
ENERGA Moody’s podwyższył perspektywę ratingu Energi do stabilnej z negatywnej – podała agencja ratingowa w komunikacie. Rating spółki został potwierdzony na poziomie „Baa2”.
KRUK Zarząd Kruka podjął uchwałę w sprawie ustalenia I programu bezprospektowych emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 700 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.
MERCATOR Mercator Medical chce przeznaczyć wypracowane w tym roku zyski na inwestycje. Spółka myśli o rozbudowie mocy produkcyjnych poprzez budowę nowego zakładu – poinformował we wtorek zarząd spółki. Zarząd ocenił też, że wyniki drugiego kwartału nie były jednorazowe, a w przyszłym roku można spodziewać się dywidendy.
ML SYSTEM ML System przyjął strategię na lata 2020-2024, oczekuje wzrostu przychodów do ponad 400 mln zł i poprawy rentowności – podała spółka w komunikacie. Firma planuje przeznaczyć na inwestycje w latach obowiązywania strategii ok. 159-216 mln zł.
ORANGE PL Rada nadzorcza Orange Polska powołała Juliena Ducarroz na stanowisko prezesa zarządu spółki i Jacka Kunickiego na stanowisko członka zarządu ds. finansów – poinformowała spółka w komunikacie. Ducarroz obejmie stanowisko 1 września 2020 roku.
PGNiG 1.     Rozliczenie aneksu do kontraktu jamalskiego m.in. zmniejszy koszty operacyjne PGNiG dotyczące gazu o 5,69 mld zł – podała spółka w komunikacie. Dodatkowo na wyniki drugiego kwartału koncernu wpływ będzie miał dodatni wynik na różnicach kursowych (ok. 300 mln zł) oraz podatek dochodowy – zaliczka na podatek za czerwiec wyniosła ok. 1,1 mld zł.

2.     Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez PGNiG w drugim kwartale 2020 roku wyniósł 6,3 mld m sześc. wobec 6,05 mld m sześc. przed rokiem – podała spółka w komunikacie.

PRAIRIE Prairie Mining rozpoczyna ofertę akcji, z której chce pozyskać 4 mln dolarów australijskich, czyli ok. 2,5 mln euro – poinformowała spółka w komunikacie. Środki z oferty Prairie chce przeznaczyć na kapitał obrotowy i rozwój biznesu.
VICTORIA DOM Victoria Dom planuje uruchomić program emisji obligacji o wartości 200 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

 

 

Przegląd prasy

 

BIOMED LUB. 1.     Polski lek na Covid-19 przed szansą. We wtorek do Biomedu- Lublin trafiła pierwsza partia osocza ozdrowieńców z koronawirusa. To może być przełomowy etap prac nad lekiem na Covid-19. (s.A16) /RZ/

2.     Biomed-Lublin rozpoczyna wyczekiwane badania. Pierwsza dostawa osocza od ozdrowieńców trafiła do spółki. Teraz rozpoczną się badania, od których zależy, czy w Polsce powstanie pierwszy na świecie lek na koronawirusa. (s.5) /PARKIET/

CIECH Ciech porządkuje swoje mniejsze biznesy. Chemiczna grupa pozbywa się spółki produkującej żywice. Analizuje też przyszłość fabryki pianek i spółki handlującej chemikaliami. (s.A17) /RZ/
EKO EXPORT Eko Export: wysoka jakość napędza popyt. Zarząd liczy, że stosunkowo szybko będą do spółki napływały zamówienia na 2021 r. Jakość będzie decydującym argumentem. (s.8) /PARKIET/
FERRO Notowany na rynku głównym GPW Ferro mimo pandemii podtrzymuje cele strategiczne. Ponadto zarząd chce, aby spółka podzieliła się z akcjonariuszami zyskiem. (s.8) /PARKIET/
MERCATOR Mercator podzieli rekordowe zyski. Producent rękawic ochronnych w drugim kwartale zarobił więcej niż przez 10 lat. Jego zarząd zapowiada, że na tym dobra passa się nie skończy. (s.7) /PARKIET/
PRAIRIE Australijczycy zbierają kapitał. Prairie Mining, spółka, która chciała w naszym kraju budować dwie kopalnie węgla, szykuje się do arbitrażu przeciwko Polsce i zbiera kapitał na dalszy rozwój. (s.A17) /RZ/
SYGNITY Sygnity nie przybywa kontraktów. Portfel zleceń grupy IT nie rośnie, szybciej trzeba spłacić wierzycieli. Kurs jednak zyskuje, a spółka widzi szanse na wzrost. (s.8) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

PCCEXOL Wysoki biały korpus poprzedzony luką popytową pokonał długoterminowy opór na 6,10 zł.
PCCROKITA Kurs akcji testuje istotną strefę oporową w przedziale 55,20-57,80 zł wysokim białym korpusem na wysokim wolumenie.
PKOBP Kurs akcji przetestował lokalny opór na 25 zł.
POLIMEXMS Formacja czarno-białego harami na dołkach lokalnej korekty.
RONSON Kurs akcji przetestował długoterminową linię trendu spadkowego na wysokim wolumenie, świecą z długim górnym cieniem.
ROPCZYCE Biały korpus na rosnącym wolumenie początkiem kolejnego impulsu popytowego?
TAURONPE Formacja spadającej gwiazdy na szczytach odbicia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.