Raport poranny WIG20

Wczorajsza sesja przyniosła zwyżkę na globalnych rynkach kapitałowych, również na krajowym. Mimo lekko spadkowego otwarcia dla FW20, w kolejnych godzinach kurs instrumentu powoli piął się w górę, lekko przyspieszając bliżej zamknięcia sesji. Na wykresie 60-min notowania zbliżyły się do środowego maksimum, od początku tygodnia jest wyodrębniony lokalny tren boczny o granicach 1392 i 1498 pkt.

Wybicie poza ten przedział będzie odbierane jako krótkoterminowy sygnał odpowiednio do zniżki lub wzrostu notowań. Na diagramieM dzienny wczorajszy wzrostowy korpus niewiele zmienia w ogólnej obserwacji. Notowania nadal są pod presją oporu okna cenowego sprzed dwóch tygodni (górny przedział 1493 pkt.). Na MACD jest aktywny sygnał kupna, obniża się miernik siły trendu ADX w odniesieniu do wcześniejszego sygnału sprzedaży na DMI.

Zaskakująca reakcja miała wczoraj miejsce na rynkach amerykańskich. Opublikowany raport o nowych wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych wykazujący rekordowo wysoki przyrost do ponad 3 mln, wywołał mocną zwyżkę cen akcji prawdopodobnie napędzaną oczekiwaniami na jeszcze głębszą stymulacją pieniężną lub fiskalną. Dziś odbędzie się głosowanie w Izbie Reprezentantów nad przyjętym przez Senat pakietem stymulacyjnym o wartości 2 bln USD. Liczba zakażonych wirusem w USA przekroczyła 82 tys. Tymczasem bilans FED spuchł do rekordowego poziomu ponad 5 bln USD.

Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek sesji dla FW20.
/Marcin Brendota/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.