10 sposobów na zostanie milionerem przed trzydziestką

Zostanie milionerem nie jest łatwym kawałkiem chleba. Zarobienie pierwszego miliona przed trzydziestką jest prawie nieprawdopodobne. Ale jeżeli naprawdę potrafisz myśleć jak milioner, to nic cię jest w stanie cię powstrzymać. Przecież w końcu żyjemy w czasach niewiarygodnej prosperity.

Jeśli jesteś nastolatkiem lub masz jakieś 20 lat i szukasz sposobności, by zarobić swoje pierwsze sześć zer zanim skończysz trzydzieści lat, mamy w zanadrzu kilka sposobów, by pomóc ci ten cel osiągnąć. Jednak musisz zdawać sobie sprawę, że porady te nie są schematem w rodzaju “jak szybko się wzbogacić”. Są raczej prostymi strategiami zarabiania pieniędzy, których skuteczność została udowodniona. Im więcej z nich zastosujesz, tym bardziej prawdopodobne, że zaczniesz obserwować, jak rosną twoje pieniądze. Przeczytaj więc tych 10 najważniejszych zasad i zacznij odliczanie do swojej trzydziestki. Z odrobiną szczęścia i olbrzymią ilością ciężkiej pracy być może również i ty dołączysz do klubu milionerów.

1. Zwiększ swoje dochody

Naprawdę, nie wolno ci przymknąć na to oka. Inaczej nie możesz oczekiwać, że zostaniesz milionerem przed magiczną cyfrą 30. Aby zrealizować ten trudny cel, musisz powiększyć swoje dochody. Koniec kropka. I to niezależnie od sposobu – czy to poprzez dodatkowe szkolenia, zdobycie nowego doświadczenia, rozpoczęcie nowego biznesu czy otwarcie konta inwestycyjnego. Po prostu musisz zwiększyć przypływ pieniędzy. Zazwyczaj oznacza to dywersyfikację źródeł przychodów. Byłbyś zaskoczony, wiedząc, ile źródeł mają milionerzy (czytaj: znacznie więcej niż jedno).

2. Inwestuj, nie oszczędzaj

Co zrobić z pieniędzmi, które ci zostały po tym, jak już opłaciłeś koszty utrzymania itp.? Powinny iść na konto inwestycyjne, gdzie mają najlepsze szanse na pomnożenie. Bezpieczne, długoterminowe konto inwestycyjne jest na to najlepszym sposobem. Odsetki, regularne składki i wyższa wycena majątku prowadzą do większej szansy na wzrost pieniędzy niż tradycyjne oszczędzanie.

3. Pozbądź się długów

Jeśli masz styczność z długami, ale nie masz z nich żadnych pieniędzy, to znaczy, że to… twoje własne długi (z kart kredytowych, linii kredytowych itp.). Spłać je w całości tak szybko jak to możliwe albo zapomnij o swoich szczytnych planach w najbliższym czasie. Długi osobiste to największa przeszkoda w zdobyciu bogactwa. I jeszcze jedna ważna uwaga: unikaj jak ognia sytuacji, w której jednocześnie spłacasz długi i budujesz swój majątek. Skup się na jednej strategii naraz.

4. Żyj prosto

Żyjąc prosto, unikasz niepotrzebnych kosztów, które zjadają szanse na zostanie milionerem. Zawdzięczający wszystko tylko i wyłącznie sobie milionerzy są w większości bardzo oszczędni i odmawiają wydawania pieniędzy, dopóki nie są do tego zmuszeni. W pewnym momencie będziesz musiał te cechy w sobie wyrobić. Oszczędź sobie kupna luksusowego samochodu zanim nie zarobisz drugiego miliona.

5. Ucz się handlu

Mówiąc między nami, handlowanie i inwestowanie nie są tym samym. Inwestowanie opiera się na długoterminowej strategii uwzględniającej duży nacisk na zarządzanie ryzykiem i regularny, stały wkład. Handel polega na jak najszybszym kupowaniu i sprzedawaniu aktywów finansowych, tak aby przynosiły jak najwyższy zysk. Jeśli zdobędziesz jak najwięcej doświadczenia i praktyki, staniesz się całkiem niezłym traderem. Musisz tylko starać się być dość ostrożnym i unikać przelewarowania konta.

6. Śledź swoje postępy

Milionerzy są niesłychanie zmotywowani. Ustalają cele, wszystko zapisują i śledzą metodycznie wszystkie swoje postępy. Jeśli chcesz osiągnąć ich rangę, będzie ci to musiało wejść w nawyk. Ustalając cele i śledząc postępy, wytrenujesz swój umysł do sukcesu.

7. Próbuj nowych rzeczy

Przeciętny milioner nim zdobył majątek, poniósł wiele porażek. Nie bał się eksperymentowania ani nowych rzeczy. Jeśli naprawdę chcesz pomnożyć swoje finanse, będziesz musiał wyjść poza swoją prywatną, bezpieczną strefę. Niezależnie od formy – czy będzie to otwarcie biznesu, szukanie nowych sposobów na rozwiązywanie problemów czy nauka nowych rzeczy – musisz chcieć poszerzać swoje horyzonty.

8. Znajdź mentora

Niemal każdy milioner powie ci, że miał kiedyś mentora lub kogoś, kto pomógł mu spojrzeć na świat inaczej. Niestety, wielu młodych ludzi ogranicza się tylko do własnej grupy wiekowej. Po prostu nie mają nikogo, kogo mogliby podziwiać i się od niego uczyć. Będąc młodym człowiekiem, powinieneś aktywnie szukać mentora, który ci pomoże. A gdy go odnajdziesz, z pewnością chętnie podzieli się swoją mądrością, która pomoże ci w tej przygodzie.

9. Miej wielkie marzenia

Nie ograniczaj się do 1 miliona dolarów. Myśl o 10, a nawet 100 milionach. Im większa ambicja, tym większe prawdopodobieństwo spełnienia marzeń. Z całego serca zachęcamy cię do marzeń o wielkości. Przecież w końcu i tak stajesz się tym, kim myślisz, że jesteś lub będziesz. Ale pod warunkiem, że myślisz o tym przez długi czas.

10. Daj jak najwięcej od siebie

To może zabrzmi jak truizm, ale pieniądze to nie wszystko. Jeśli nie będziesz kimś wartościowym dla tych, których spotkasz na swojej drodze, nigdy nie osiągniesz celu. Stanie się milionerem nie jest grą o sumie zerowej między zwycięzcami a przegranymi. Chodzi tu o to, by dać od siebie tyle, by stać się dla innych wartością. To wartość, za którą kiedyś ci chętnie zapłacą.

easyMarkets

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.